منوی دسته بندی

پرینتر اچ پی و اطلاعاتی در مورد آن

 

تعمیرات پرینتر اچ پی

تعمیرات پرینتر در مرکز ایرانیان اچ پی بر روی تمامی پرینتر اچ پی اعمال و شامل تمامی اشکالات احتمالی ایجاد شده در این دستگاه میباشد. در واقع در نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی موارد تعمیراتی انجام و محدود به مدل خاصی از پرینتر نیست و تمامی مدلهای پرینتر اعم از لیزری، جوهری و … را دربر میگیرد.

شما کاربران گرامی می توانید در صورت بروز هر گونه نقص تخصصی و غیرتخصصی با مرکز تعمیر پرینتر ایرانیان اچ پی تماس گرفته و خواستار راهنمایی و مشاوره از کارشناسان این مرکز باشید. در موارد غیرتخصصی، تکنسین ما راهکارهایی جهت تعمیر دستگاه به شما ارائه خواهند داد تا نیازی به حمل دستگاه و تحویل آن به تعمیرگاه نباشد و اشکالات ایجاد شده به صورت تلفنی رفع گردد.

پرینتر اچ پی

نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی

در موارد تخصصی و اشکالات فنی شدید، شما میتوانید دستگاه خود را به این مرکز تحویل داده و پس از طی فرآیندهای تعمیر، آن را به صورت سالم، و بی هیچ عیب و نقصی دریافت نمایید. کارشناسان ما در مرکز تعمیرات پرینتر ایرانیان اچ پی ضمن رفع کلیه ایرادات و اشکالات ایجاد میشود در دستگاه، به دلیل اِعمال برخی گردگیری و تنظیمات ویژه در حین تعمیر، کیفیت اولیه دستگاه را بازخواهند یافت و به دستگاه شما عمر دوباره خواهند بخشید. شما کاربران گرامی میتوانید با مراجعه به نمایندگی ایرانیان hp و حضور در مرکز تعمیرات پرینتر hp تخصصی ترین خدمات مرتبط با این دستگاه را دریافت کنید.

 

تعمیرات تخصصی پرینتر hp

تعمیرات تخصصی پرینتر اچ پی در این مرکز با همراهی برترین تکنسین مجرب انجام میشود. به طور کلی تعمیرات انواع پرینتر نیازمند تخصص و مهارت میباشند. پرینتر اچ پی به دلیل پیچیدگی بسیاری که دارد نیازمند این است که حتما توسط مجرب ترین متخصصان تعمیر شوند. تعمیر تخصصی پرینتر اچ پی شامل، تعویض کارتریج، شارژ تونر برای کارتریج، ترمیم و تعویض کاغذ کش پرینتر اچ پی، مشکلات نرم افزاری پرینتر اچ پی و… میباشد. اگر تعمیرات پرینتر شما توسط افراد بی تجربه انجام شود دستگاه را دچار آسیب دیدگی بیشتری خواهد کرد.

 

تعمیرات پرینتر اچ پی در محل

تعمیرات پرینتر اچ پی در محل دارای ویژگی بسیاری میباشد. البته اولین مزیت سرویس کامل دستگاه شما به هنگام مراجعه به این مرکز، به همراه داشتن ابزارآلات و تمام قطعات مورد نیاز برای تعمیر پرینتر توسط متخصصین اعزامی از دیگر ویژگی تعمیر در محل میباشد و همچنین مشاهده ی تمام مراحل تعمیرات و ارتقای قطعات و تعویض آن نیز شامل دیگر مزیت سرویس در محل پرینتر اچ پی میباشد.

برای استفاده از تعمیرات پرینتر اچ پی در محل ابتدا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. پس از دریافت اطلاعات، تعمیرکار در مدت زمان کوتاه به محل موورد نظرتان خواهد آمد و پس از عیب یابی دستگاه به تعمیرات آن می پردازند.

 

هزینه تعمیر پرینتر اچ پی

در برآورد هزینه تعمیر پرینتر اچ پی، برند و مدل دستگاه از اهمیت زیادی برخوردار میباشد. چرا که نوع تعمیر پرینتر جوهر افشان، سوزنی و لیزری با یکدیگر متفاوت است. همچنین سیاه و سفید بودن چاپگر یا رنگی بودن آن، چند کاره بودن لپ تاپ یا تک کاره بودن و جدید یا قدیمی بودن مدل دستگاه میتواند بر هزینه قطعات و تعمیرات پرینتر اثر گذار باشد.

 

علاوه بر این, نوع خرابی دستگاه و نوع قطعه معیوب نیز میتوانند در تعیین هزینه تعمیر پرینتر تاثیر گذار باشند. با توجه به اینکه اغلب سرویس و خدمات مربوط به تعمیرات چاپگر در محل مورد نظر کاربر انجام میشود، هزینه ایاب و ذهاب کارشنایان به محل نیز به هزینه تعمیرات افزوده خواهد شد.

 

تعمیر پرینتر لیزری اچ پی

تعمیر پرینتر لیزری اچ پی با استفاده از ابزار و تجهیزات ویژه انجام میپذیرد. پرینتر لیزری یکی از انواع پرینتر هاست که برای کار خاصی تولید و استفاده میشود. از اسم دستگاه مشخص است که با سیستم لیزر کار میکند و از همین باب هم به دستگاه کپی شباهت دارد. پرینتر لیزری به کمک فناوری لیزر همان کار چاپ و پرینتر را انجام میدهد با این تفاوت که ساختار لیزری دارد و نه جوهری. این مدل از پرینتر توی بازار ماشین اداری و دفتری به اندازه کافی شناخته شده میباشد.

 

در مورد نحوه کار و عملکرد پرینتر لیزری میخواهیم بگیوییم که در این مدل از پرینتر کیفیت چاپ وابستگی شدیدی به کیفیت لیزر و نور دارد. ماده اصلی که در مخزن کارتریج پرینتر لیزری استفاده میشود، تونرنام دارد. احتمالا میدانید که در میدان رقابت بر سر کیفیت، این پرینتر لیزریست که پرینتر جوهرافشان را مغلوب میکند و پیروز میدان میشود. تمام این ویژگی سبب میشود که مسیر تعمیر پرینتر لیزری اچ پی مسیر متفاوت و جداگونه ای داشته باشد و نیازمند تخصص و مهارت خاص خودش باشد.

 

به همین دلیل حتما تعمیر پرینتر لیزری اچ پی را فقط از مراکز و تکنسین بخواهید که متخصص همین کار باشد. فراموش نکنین که با وجود خروجی بالاتری که پرینتر لیزری نسبت به جوهر افشان دارد، باز هم امکان خرابی برای دستگاه شما وجود دارد و ممکن باعث ایجاد مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری مختلفی شود.

 

خدمات تخصصی تعمیرات پرینتر hp

تعمیر دولوپر پرینتر اچ پی

آیا دولوپر را به خوبی می شناسید؟ به طور مختصر میتوان گفت اختلال در دولوپر باعث افت کیفیت چاپ میشود، مصرف تونر را بالا میبرد و باعث ریزش پودر تونر خواهد شد.

برای تعمیر دولوپر پرینتر اچ پی اجزای داخلی آن از جمله چرخ دنده تانک دولوپر، اورینگ ، بوش تانک یا کاسه نمدی تانک دولوپر، همزن تانک دولوپر، مگنت تانک دولوپر، TDS یا سنسور، تیغه داکتر بلید و کولار با دقت بررسی شوند. نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی تمام این بررسی را با نهایت دقت و امنیت انجام میدهد.

 

تعویض فیوزینگ پرینتر hp

فیوزینگ پرینتر اچ پی شما نیاز به تعویض دارد و نمی دانید که بهتر است از کجا خدمات دریافت کنید، با وجود مراکز مختلفی که خدمات اینچنینی ارائه میدهند، انتخاب و اعتماد به آنها کمی دشوار بنظر میرسد. اگر میخواهید یک تجربه خوب و موفق از تعویض فیوزینگ پرینتر اچ پی داشته باشید، حتما سری به نمایندگی تعمیرات ایرانیان اچ پی بزنید.

فیوزینگ به عنوان یکی از اجزای داخلی پرینتر، قطعه ای ست که اصولا  قابلیت تعمیر ندارد و پس از نمایان شدن خرابی آن باید تعویض شود. برای تشخیص زمان تعویض این قطعه چه کنیم؟ در این هنگام کاربر میتواند به کمک هشدار زمان تعویض فیوزینگ توسط خود پرینتر و یا با دیده شدن خطوط اضافی روی کاغذ چاپی متوجه اختلال فیوزینگ پرینتر شود و آن را در زمان مناسب تعویض کند.

 

تعویض و تعمیر درام پرینتر اچ پی

جالبه بدانید یکی از قطعات اصلی  پرینتر لیزری درام میباشد. نقش این قطعه که از جنس مواد حساس به نور ، انتقال تصویر به روی کاغذ برای تولید تصویر نهایی میباشد.

این مواد حساس به نور رسانای الکتریسیته هستند. زمانی که نور لیزر دستگاه پرینتر به تصویر تابانده میشود در حافظه دستگاه ذخیره میشود تصویر بر لایه بیرونی درام تابیده میشود. به عبارت دیگر به درام از طریق سیم هایی که دارای جریان الکتریسیته هستند بار مثبت داده میشود.

درام با تغییر دادن به  ویژگی الکتریکی دریافتی تصویر را به کاغذ منتقل میکند. این قطعه تونر را جذب میکند و تونرها به نقاطی از درام که بار منفی آن تخلیه میشود میچسبد و توسط درام روی کاغذ پخش میشوند. و در پایان در قسمت فیوزینگ تونر پخته میشود و کاغذ از طریق غلطک از دستگاه پرینتر خارج میشود.

 

سعی ما بر این بود با توضیح کوتاه و مختصر شما را از اهمیت این قطعه مهم در دستگاه پرینتر لیزری اچ پی آگاه سازیم. اگر در کیفیت پرینت صفحات خود دچار مشکل اید، به طور مثال اگر پس از پرینت گرفتن یک صفحه کاغذی کمرنگ، بی کیفیت، تار، دارای خطوط تصویر تحویل گرفتید اصلا نگران نباشید! با تعمیر درام پرینتر و یا شاید تعویض آن میتوانید این مشکل را برطرف کنید.

 

اگرنیاز به تعمیر و یا تعویض درام پرینتر اچ پی خود دارید متخصصین ما در نمایندگی ایرانیان اچ پی با پاسخگویی 24 ساعته درخدمت شما کاربران گرامی میباشند.

 

انواع پرینتر های تک کاره اچ پی

 

مدل پرینتر

نوع پرینتر

سرعت

مدل کارتریج

کاربری

گارانتی

HP 1102

لیزری سیاه سفید

19PPM

تونر HP 85A

خانگی / اداری

اصلی دارد

HP 1102W

لیزری سیاه سفید

19PPM

تونر HP 85A

خانگی / اداری

اصلی دارد

HP 1109W

لیزری سیاه سفید

19PPM

تونر HP 85A

خانگی / اداری

اصلی دارد

HP M201N

لیزری سیاه سفید

25PPM

تونر HP 83A

خانگی / اداری

اصلی دارد

HP 2035

لیزری سیاه سفید

30PPM

تونر HP 05A

خانگی / اداری

اصلی دارد

HP 2035N

لیزری سیاه سفید

33PPM

تونر HP 05A

اداری / سازمانی

اصلی دارد

HP M401N

لیزری سیاه سفید

33PPM

تونر HP 80A

اداری / سازمانی

اصلی دارد

HP M401D

لیزری سیاه سفید

33PPM

تونر HP 80A

اداری / سازمانی

اصلی دارد

HP 3015

لیزری سیاه سفید

40PPM

تونر HP 55A

اداری / سازمانی

اصلی دارد

HP 3015DN

لیزری سیاه سفید

40PPM

تونر HP 55A

اداری / سازمانی

اصلی دارد

HP M604N

لیزری سیاه سفید

52PPM

تونر HP 81A

اداری / سازمانی

اصلی دارد

HP M604DN

لیزری سیاه سفید

43PPM

تونر HP 81A

اداری / سازمانی

اصلی دارد

HP M605DN

لیزری سیاه سفید

43PPM

تونر HP 81A

اداری / سازمانی

اصلی دارد

HP M712DN

لیزری سیاه سفید

45PPM

تونر HP 14A

اداری / سازمانی

اصلی دارد

HP M806N

لیزری سیاه سفید

30PPM

تونر HP 25X

اداری / سازمانی

اصلی دارد

HP M706N

لیزری سیاه سفید

35PPM

تونر HP 93A

اداری / سازمانی

اصلی دارد

HP M712XH

لیزری سیاه سفید

45PPM

تونر HP 14A

اداری / سازمانی

اصلی دارد

HP M201DW

لیزری سیاه سفید

25PPM

تونر HP 83A

خانگی / اداری

اصلی دارد

HP M606X

لیزری سیاه سفید

65PPM

تونر HP 81A

اداری / سازمانی

اصلی دارد

HP M506DN

لیزری سیاه سفید

45PPM

تونر HP 87A

اداری / سازمانی

اصلی دارد

 

 

 

 

عیب یابی پرینتر اچ پی

 

شارژ کارتریج پرینتر اچ پی

برای شارژ کارتریج پرینتر اچ پی، باید بتوانید کارتریج مناسب‌تان را انتخاب کنید؛ ما همه راه ‌های ممکن برای خرید کارتریج را فراهم کرده‌ ایم؛ شما فقط کافیست با توجه به کیفیت چاپ و بودجه مورد نظرتان، تصمیم بگیرید. اینکه بخواهید کارتریج تان را شارژ کنید یا تعویض تصمیم با خودتان است. به هر حال  نمایندگی تعمیرات ایرانیان اچ پی در کنار شماست تا پس از تصمیم گیری ، کارتریج شما را شارژ یا تعویض کند.

 

به خاطر داشته باشید که برای اجرای درست شارژ کارتریج پرینتر باید اجزای داخلی این دستگاه را به خوبی بشناسید. نحوه باز و بسته کردن آن را بدانید و درام را به درستی گردگیری و تمیز کنید و به طور کلی با جنرال سرویس کارتریج آشنا باشید. نگهداری از خود کارتریج نیز اصولی دارد که حتما به آن توجه داشته باشید. ساده تر، مطمئن تر و ایمن تر این که برای این کار از نمایندگی ایرانیان hp کمک بگیرید. باعث افتخار ماست که بتوانیم در این زمینه  شما را همراهی کنیم.

 

تعمیر مین برد پرینتر اچ پی

مین برد یا مادربرد قطعه ی آشناییست که حتما یک بار نام آن را شنیده اید، مین برد نیز یکی از اجزای داخلی هر پرینتر از جمله پرینتر اچ پی میباشد. مین برد در پرینتر همانند مین برد در هر دستگاه الکترونیکی دیگری، حائز اهمیت میباشد؛ این قطعه سایر قطعات را به یکدیگر وصل میکند و در نهایت پردازش اطلاعات را اجرا میکند. هرگز وظایف و مسئولیت های مین برد وظایف را دست کم نگیرید و همیشه به سلامتی آن توجه داشته باشید.

همواره این احتمال وجود دارد که مین برد خراب بشود ؛ بله این کاملا طبیعیست که این احتمال وجود دارد که مین برد پرینتر اچ پی شما به هر دلیلی از کار بیفتد و نیاز به تعمیر یا حتی تعویض داشته باشد؛ اما نکته مهم این که برای تعمیر مین برد پرینتر اچ پی خود به کجا مراجعه کنید؛ قطعا جایی را معتبر تر و مطمئن تر از نمایندگی تعمیر پرینتر ایرانیان hp پیدا نخواهید کرد. در این نمایندگی تعمیر مین برد پرینتر اچ پی به کمک روش تست محتوایی و پایه ای اختلالات انجام میشود و شکستگی برد الکترونیکی به کمک اسیلوسکوپ، آمپرسنج، سیگنال ساز، ولت متر و نرم افزار عیب یابی تشخیص داده میشنود.

 

تعمیر یونیت های پرینتر اچ پی

تعمیر یونیت پرینتر اچ پی به عنوان یکی از خدمات تخصصی ارائه شده در نمایندگی های تعمیر پرینترایرانیان اچ پی به شمار میرود. یونیت لیزر پرینتر یکی از قطعات اصلی دستگاه بوده که خراب شدن آن باعث ایجاد اختلال جدی در عملکرد سایر قطعات پرینتر و در نهایت چاپ خواهد بود.

بروز ایراد در لیزر پرینتر با علائمی همراه است که با مشاهده آن میتوانید سریعا مشکل را تشخیص داده و برای رفع آن اقدامانی انجام دهید. با توجه به این مسئله که خرابی یونیت لیزر پرینتر میتواند کیفیت چاپ را به طور قابل توجهی کاهش دهد، لازم به موقع آن را عیب یابی کرده و مشکل را برطرف کرد.

 

تعمیر داکتربلید پرینتر

تعمیر داکتر بلید پرینتر را میتوان یکی از تخصصی ترین خدماتی به شمار آورد که نمایندگی تعمیرات پرینتر ایرانیان اچ پی ، ارائه میدهد. اگر از کاربران پرینتر نام آشنای اچ پی هستید، لازم هست بدانید، داکتر بلید یکی از قطعات مهم قرار گرفته در دستگاه شما میباشد.

این قطعه، تونر شارژ را آغشته به بارهای الکتریکی کرده و تونر را بر روی درام نگهداری میکند. بدیهیست که چنین قطعه ای با این عملکرد حساس، در کارکرد کلی پرینتر تاثیرگذار بوده و تعمیرات آن نیازمند تخصص و تبحر و مهارت بسیار بالایی میباشد. تکنسین واحد تعمیر پرینتر ، این آمادگی را دارند و مفتخرند، تا تخصصی ترین سرویس لازم جهت عیب یابی و تعمیر داکتربلید را برای انواع پرینتر اچ پی در اختیار شما کاربران و متقاضیان عزیز قرار دهند.

 

تعویض و تعمیر رول پیکاپ پرینتر اچ پی

رول پیکاپ پرینتر یکی از قطعات مهم دستگاه بوده که با حرکت و ورود و خروج کاغذ مرتبط میباشد. این قطعه که شبیه یک چرخه پلاستکی بوده، دارای یک پد زیرین و با کمک آن قادر است که کاغذ را از دستگاه به داخل بکشد.

با ایجاد اخلال در عملکرد پد، خرابی سینی، مشکل در میله پیکاپ، بروز ایراد در کلاچ، اختلال در سنسور تشخیص وجود کاغذ، خراب شدن اهرم سنسور کاغذ، ایراد در کارتریج دستگاه و خراب محورهای عبور کاغذ و غلطک روی آن، رول پیکاپ پرینتر دچار ایراد میشود و در نهایت از کارایی خود را از دست خواهد داد.

زمانی که با مشکل در این قطعه روبرو شدید، سریعا برای عیب یابی دستگاه توسط تکنسین نمایندگی تعمیر پرینتر ایرانیان اچ پی اقدام فرمایید. کارشناسان مجرب ما میتوانند با توجه به نشانه های خرابی دستگاه، مشکل را تشخیص داده و اقدامات موثری برای رفع آن انجام دهند.

 

مشکلات رایج پرینتر اچ پی

خرابی رایجی که برخی از کاربران در پرینتر اچ پی با آن مواجه میشوند، شامل گیر کردن کاغذ در پرینتر، تار بودن صفحات چاپ و در پرینتر، سیاه شدن کاغذ پرینتر، تکرار مطالب چاپ در کاغذ، پاک شدن مطالب چاپ از روی کاغذ، وجود نداشتن درایور پرینتر اچ پی برای سیستم عامل، چاپ شدن نیمه کاغذ در پرینتر اچ پی، عدم شناسایی کارتریج جدید و قس علی هذا.

 

تعمیر پرینتر اچ پی با مشکل نکشیدن کاغذ یا کشیدن چند کاغذ همزمان

کاغذ درون پرینتر اچ پی در محفظه ای قرار دارند که تغذیه کاغذنام دارد. یکی از دلایلی که باعث مشکل نکشیدن کاغذ یا کشیدن همزمان چند کاغذ به پرینتر میشود، این که کاغذ به درستی در این محفظه قرار نگرفته . ضمن اینکه توجه داشته باشید که تنظیمات تغذیه متناسب با کاغذی که میخواهید چاپ روی آن انجام دهید تنظیم کرده باشید.

مشکل دیگری که اغلب افراد با آن مواجه میشوند، این که به سازگاری کاغذ با دستگاه خود توجه نمیکنند. به طور طبیعی هر دستگاه از کاغذ خاصی از نظر ضخامت، جنس و اندازه پشتیبانی میکند. چنانچه با عوض کردن کاغذ مشکل حل نشد، لازم اجازه دهید تکنسین تعمیر پرینتر، رولرهای دستگاه را بررسی کند، ممکن ایراد از این قطعه باشد که وظیفه گرداندن کاغذ در دستگاه را دارد.

 

تعمیرات پرینتر اچ پی با مشکل پاک شدن محتوا و تصاویر چاپ شده بر روی کاغذ

اولین دلیلی که برای پاک شدن محتوای چاپی به ذهن میرسد، مشکل در جوهر میباشد. اما ما توصیه میکنیم پیش از اینکه دستگاه را باز کنید تا به قسمت جوهر برسید، تنظیمات نرم افزاری را حتما چک کنید. در تنظیمات پرینتر اچ پی و سایر برندها، گزینه ای به نام economy وجود دارد که برای چاپ اقتصادی انتخاب میشود تا جوهر کمتری مصرف شود.

 چک کنید که آیا این گزینه انتخاب شده یا نه. این یکی از دلایلی ست برخی مشکلات فنی مثل اشکال در شارژ کارتریج و تونرها، وجود آلودگی و گرد و غبار و غیره هم میتواند موجب پاک شدن محتوای چاپی شود، که باید توسط تکنسین تعمیر پرینتر اچ پی بررسی و رفع شود.

 

مات و ناخوانا بودن نوشته روی کاغذ پرینت

در مورد ناخوانا بودن پرینت هم توصیه میشود ابتدا نوع چاپی که در نرم افزار پرینتر انتخابی را چک کنید. برخی گزینه ها مثل Draft یا fast کیفیت قابل قبولی ندارند. اگر مشکل از این مورد نباشد، احتمال به وجود امدن ایراد در تونر، جوهر و کارتریج بالا خواهد بود.

توجه داشته باشید که همیشه در کنار بررسی جوهر از انتخاب کاغذ مناسب مطمئن شوید. اغلب میبینیم افراد نسبت به این موضوع بی توجه هستند و کاغذی انتخاب میکنند که هیچگونه تناسبی با دستگاه ندارد. به این ترتیب تا اینجای مشکلات نیازی به تعمیر پرینتر نیست. البته همیشه احتمال مشکلات فنی وجود دارد که حل آن نیاز دارد به تخصص و تبحر و ابزار مناسب کار ، که میتوانید با تماس با ما از این خدمات بهره مند شوید.

 

تعمیر اختلال گیر کردن کاغذ در پرینتر اچ پی

چنانچه رولر یا همان غلتک دستگاه کپی دچار مشکل شده باشند، کاغذ در دستگاه گیر میکند و نمیتواند مسیر خود را تا خروجی ادامه دهد. البته ممکن هست مشکلات دیگری مانند چسبیدن کاغذ به یکدیگر یا ایراد در تغذیه کاغذ نیز به وجود بیایید.

به هر حال توصیه ما به شما کاربران بزرگوار این که یک بار کاغذ را خارج کرده و مطمئن شوید که به هم نچسبیده باشند و حجم زیادی هم داخل دستگاه قرار ندهید. اگر دوباره این اتفاق رخ داد، از متخصصان تعمیر پرینتر اچ پی بخواهید دستگاه شما را بررسی کرده و ببینند که شاید مشکلی فنی در داخل پرینتر وجود داشته باشد.

 

حل اشکال تکرار شدن مطالب چاپ شده بر سطح کاغذ

چنین ایرادی در اکثر مواقع به دلیل ایراد در تنظیمات نرم افزاری رخ میدهد. گزینه ی چاپی وجود دارد که اگر روشن باشند، محتوا تکرار خواهد شد. اشکال نرم افزاری دیگر که منجر به بروز این مشکل میشود، بروز رسانی نشدن درایورهای دستگاه میباشد. به این ترتیب ابتدا از نبود مشکلات نرم افزاری اطمینان حاصل فرمایید.

 شما میتوانید به این منظور از خدمات تکنسین نرم افزاری ما بهره مند شوید. در گام دوم لازم مشکلات سخت افزاری و وجود آلودگی در محفظه جوهر و کارتریج بررسی شود. تعمیر پرینتر با ایراد چاپ تکراری دشوار نیست و تکنسین میتواند به راحتی این ایراد را رفع و رجوع کند.

 

رفع مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی

روشن نشدن پرینتر اتفاقی نگران کننده بوده و میتواند کاربران را با مشکلاتی مواجه کند. در برخی مواقع روشن نشدن چاپگر نشان دهنده وجود اختلال جدی در دستگاه بوده و در برخی مواقع میتواند ناشی از یک خرابی ساده نیز باشد.

گاهی دلایلی همانند باز بودن درب پوششی دستگاه میتواند مانع از روشن شدن پرینتر بشود. همچنین ممکن کابل برق و یا پریز برقی که دستگاه چاپگر به آن وصل هست، ایراد پیدا کرده باشد. بروز مشکلات نرم افزاری نیز میتواند به عنوان علت دیگر روشن نشدن پرینتر باشد.

با روشن نشدن دستگاه سریعا به دنبال علت بروز این مشکل باشید. مشکل هر چه که باشد، بهتر هست ابتدا توسط تکنسین نمایندگی تعمیر پرینتر ایرانیان اچ پی شناسایی و عیب یابی بشود و سپس اقدامات مورد نیاز برای رفع آن اجرا گرذذ.

 

راحل برای تمیز کردن پرینتر جوهر افشان

مسلما تمیز کردن پرینتر از تعویض آن کم هزینه تر هست. مراقبت منظم از پرینتر طول عمر آن را افزایش میدهد و در عین حال باعث حفظ کیفیت چاپ خواهد شد.

ممکن که این کار سخت به نظر برسد اما در اصل این طور نیست؛ بلکه کاملا برعکس بسیار ساده و تنها چند دقیقه زمان لازم هست. برای تمیز کردن هر مدل پرینتر نیاز به روشی متفاوت میباشد.

البته به این نکته نیز حائز اهمیت هست که این کار در عین راحت بودن بسیار حساس نیز میباشد و جهت جلوگیری از آسیب دیدگی دستگاه مراقبت لازم را رعایت کنید.

بنابراین بهتر این که قبل از شروع نگاهی به دستورالعمل های مربوط به مدل پرینتر مورد استفاده تان بیندازید و حتما آن را رعایت نمایید.

متاسفانه بعضی از تولید کنندگان این اطلاعات را فقط در دسترس تکنسین مجرب و مجاز قرار میدهند.

قبل انجام هرکاری پرینتر را از برق بکشید. از آن جایی که قرار بر ابن میباشد که با قطعات داخلی پرینتر کار کنید، اول آن را از برق بکشید تا احتمال خطر برق گرفتگی حین کار از بین برود.

قبل از شروع کار، چند دقیقه ای صبر کنید تا پرینتر خنک شود.

میتوانید به منظور گرد گیری، از دستگاه دمنده باد، همچون سشوار در حالت باد سرد و یا اگر امکان دارد از کمپرسور باد استفاده نمایید.

تا گرد و خاک از بین برود و از تشکیل مجدد آن تا مدتی جلوگیری بشود.

تمیز کردن قسمت ظریف داخلی

از یک پارچه نرم و شیشه پاکن یا الکل برای پاک کردن صفحه داخلی میتوانید استفاده کنید. استفاده از لوازم دیگر ممکن است باعث خط و خش افتادن یا لکه برداشتن قطعات پرینتر و ایجاد هزینه مازاد شود.

از محلول آب و سرکه به نسبت مساوی هم میتوانید برای تمیز کردن استفاده کنید.

لطفا توجه داشته باشید که برای امنیت بیشتر، مایع را مستقیما به قطعات نزنید، ابتدا آن را به پارچه آغشته نمایید. همچنین برای پاک کردن تیغه ی پلاستیکی روی کارتریج، حتما از پارچه نرم استفاده نماییدشیشه پاکن .

تمیز کردن قسمت بیرونی پرینتر

برای تمیز کردن قسمت بیرونی پرینتر هم از پارچه نرم و تمیز استفاده کنید.

میتوانید از آب و یک دستمال و یا محلول پاک کننده ی چند منظوره استفاده نمایید.

پاکسازی هد پرینتر

هد پرینتر، جوهر را روی کاغذ می افشاند و برای پاکسازی این قسمت میتواند از طریف نرم افزار خود پرینتر اقدام نمایید. وارد کنترل پنل و سپس وارد قسمت Printing Preferences بشوید.

وقتی پرینتر را انتخاب کردید، برنامه، شما را راهنمایی میکند تا مراحل کار را طی کنید.

پرینتر در انتهای کار یک صفحه تستی پر رنگ برای آزمایش و مقایسه چاپ میکند. اگر هد پرینتر خیلی کثیف باشد ممکن هست نیاز به چند دور پاکسازی داشته باشد. بهتر است با تکنسین ما از طریق شماره داخل سایت تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت به مشکل شما رسیدگی شود.

اکثر اوقات همین روش پرینتر را کاملا تمیز میکند. ولی گاهی نیز ممکن هست، باعث آسیب دیدگی دستگاه پرینت شما بشود.

به همین دلیل بهترین کار این هست که این کار را به تکنسین مجموعه ایرانیان اچ پی بسپارید. ولی اگر ترجیح میدهید خودتان پاکسازی را انجام دهید، به دلیل حساسیت خیلی بالا باید مراقب باشد که به دستگاه آسیب نرسانید.

برای پاکسازی حفره های مسدود از محلول تمیز کننده هد دستگاه جوهر افشان میتوانید استفاده کنید.

برای پاکسازی غلطک های پرینتر نیز می توانید از کاغذ تمیز کننده کاغذکش پرینتر استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *