منوی دسته بندی

شارژ کارتریج پرینتر اچ پی

شارژ کارتریج پرینتر اج پی

شارژ کارتریج پرینتر اچ پی

شارژ کارتریج پرینتر اچ پی در محل از خدمات تخصصی نمایندگی hp سرویس میباشد و قیمت شارژ کارتریج مصوب اتحادیه است. شارژ کارتریج در این مجموعه بسیار سریع و آسان و زیر نظر متخصصین مجرب اجرا می شود.  بهتر است بدانید شارژ کارتریج با تونر اصلی انجام شده و باعث می شود کارتریج شارژ شده کیفیت چاپ بالایی داشته باشد.

علت افت کیفیت چاپ در پرینتر اچ پی چیست؟

دلیل سفید چاپ کردن پرینتر اچ پی چیست؟

یکی از مسائلی که موجب بروز مشکلاتی همچون موارد ذکر شده در سوالات بالا در پرینتر اچ پی می‌شود، اتمام تونر یا جوهر کارتریج این دستگاه می باشد.  بنابراین درصورت مشاهده هر یک از این ایرادات در پرینتر خود باید بدانید که وقت شارژ کارتریج آن رسیده است.  البته پرینترهای مدل جدید اچ پی که دارای نمایشگر می باشند، ارورهایی را هنگام اتمام کارتریج به کاربر نمایش می‌دهند. که کاربر با توجه به آن‌ها می‌تواند مطلع شود که تونر یا جوهر کارتریج پرینترش به پایان رسیده است و نیاز به شارژ دارد.

اگر شارژ کارتریج پرینتر شما نیز به اتمام رسیده است برای دریافت خدمات شارژ کارتریج پرینتر اچ پی می‌توانید با نمایندگی اچ پی تماس حاصل فرمائید. متخصصین مجرب این مرکز با تماس شما به آدرس موردنظرتان اعزام شده و خدمات شارژ کارتریج این دستگاه را با ریختن تونر یا جوهر اورجینال درون کارتریج پرینتر به شما ارائه خواهند داد.

شارژ کارتریج پرینتر اج پی

شارژ کارتریج پرینتر اج پی

تشخیص بهترین زمان برای شارژ کارتریج پرینتر های اچ پی

تشخیص زمان درست برای شارژ کارتریج پرینتر اچ پی کار دشواری نیست. تمام پرینترهای مدرن دارای نمایشگر میباشند که درصورت اتمام تونر یا پودر کارتریج آن‌ها،  پیغامی مبنی بر اتمام جوهر یا تونر کارتریج بر روی آن‌ نمایش داده می‌شود.  پرینترهایی هم که قدیمی هستند و نمایشگر ندارند با بروز علائمی مانند چاپ کم رنگ صفحات و کاهش کیفیت چاپ به کاربر نشان می‌دهند که پرینتر هم اکنون  نیازمند شارژ کارتریج می‌باشد.

اگر از کاربران پرینترهای اچ پی هستید، می‌توانید جهت شارژ کارتریج پرینتر خود با نمایندگی پرینتر اچ پی تماس حاصل فرمائید تا تکنسین های این مرکز جهت ارائه سرویس شارژ کارتریج به محل مورد نظر اعزام شوند. تکنسین‌های نمایندگی اچ پی از بهترین و باکیفیت‌ترین تونر یا جوهر برای شارژ کارتریج پرینتر شما استفاده می‌کنند تا کیفیت چاپ دستگاه پرینتر به صورت چشم‌گیری افزایش یابد.

تشخیص کیفیت شارژ کارتریج

سوالی که برای کاربران مطرح می شود این است که، چگونه کیفیت شارژ کارتریج را می‌توانند‌ تشخیص دهند؟ در پاسخ به این سوال می‌توان گفت کارتریج ها بعد از 4 الی 5 بار شارژ خراب و فرسوده می شوند و ممکن است به پرینتر آسیب برسانند.  بنابر این بهتر است هر کارتریج حد اکثر 4 الی 5 بار شارژ شود.  حتی در برخی از کارتریج ها با یک بار استفاده دیگر قابل شارژ نیستند و قطعات آنها معیوب میشود.  توصیه می شود از کارشناس بخواهید سالم بودن قطعات کارتریج را بررسی نموده و در صورت نیاز آن ها را تعمیر کند.

آموزش شارژ کارتریج پرینتر hp

قیمت شارژ کارتریج پرینتر اچ پی

قیمت شارژ کارتریج پرینتر اچ پی به عوامل مختلفی من جمله: نوع دستگاه پرینت، نوع تونر، میزان حجم و ظرفیت کارتریج آن و … بستگی دارد.  به همین دلیل قیمت شارژ کارتریج متناسب با هر یک از این موارد گفته شده متغیر است. اما می‌توانید برای اطلاع از قیمت دقیق شارژ کارتریج پرینتر اچ پی با نمایندگی رسمی اچ پی تماس حاصل فرمائید. متخصصین این مرکز متناسب با تمامی مواردی که به آن‌ها اشاره شد، قیمت دقیق شارژ کارتریج دستگاه مورد نظرتان را به شما اعلام خواهند کرد.

نکات مهم در شارژ کارتریج پرینتر اچ پی

یک عامل مهم در شارژ درست، توجه به شیوه صحیح باز و بسته کردن کارتریج و داشتن تجهیزات لازم جهت انجام این کار می‌باشد.  بدیهی است نبود دانش و تخصص کافی در این زمینه و استفاده از ابزارهای عمومی (همچون انبردست، پیچ‎گوشتی، چکش و…) به جای ابزارهای تخصصی و احیاناً ضربه زدن بی‎مورد، باعث خرابی کارتریج خواهد شد. در این میان کارتریج پرینترهای لیزری رنگی بسیار ظریف تر و حساس تر است و نیازمند توجه و دقت بالایی می‌باشد.

توجه داشته باشید که روش شارژ کارتریج یک کار سلیقه‎ای نیست بلکه یک کار علمی است و می بایست با درنظر داشتن تمامی پارامترها و شرایط لازم اجرا شود. شما کاربران گرامی با حضور در مرکز تعمیرات پرینتر اچ پی سرویس های مرتبط با بهسازی این دستگاه را دریافت می‌نمائید. نوعِ عملیات شارژ کارتریج پرینتر اچ پی در نمایندگی رسمی اچ پی بستگی به نوع دستگاه ها متفاوت میباشد و بر اساس استانداردهای ذکر شده از سوی شرکت سازنده انجام می پذیرد.

شارژ کارتریج پرینتر اج پی

شارژ کارتریج پرینتر اج پی

آموزش شارژ کارتریج پرینتر اچ پی

آموزش شارژ کارتریج پرینتر اچ پی یکی از آموزش های ضروری و لازم برای آن دسته از دوستانی میباشد که همیشه با پرینتر سر و کار دارند. در این آموزش یاد خواهید گرفت که چه موقع برای شارژ کارتریج دستگاه خود اقدام نمائید. نشانه های خرابی و اتمام کارتریج را می شناسید و بدون نیاز به تعمیرکار شارژ کارتریج پرینتر hp خود را می‌توانید انجام دهید.

آموزش شارژ کارتریج پرینتر اچ پی به شما کمک می کند تا به صورت تخصصی و با رعایت همه اصول و فنون شارژ، کارتریج خود را دوباره زنده و بازیابی کنید. در این آموزش نکته هایی درباره زمان تعویض یا به عبارتی بهتر ضرورت تعویض کارتریج نیز گفته خواهد شد.

به این ترتیب کاربر پرینتر اچ پی دیگر با شارژ کارتریج دستگاه خود بیگانه نیست و می تواند به راحتی این کار را اجرا کند.  باید به تعداد دفعاتی که کارتریج را شارژ و استفاده می کنید، دقت داشته باشید. این کار در کوتاه مدت به صرفه است، اما در دراز مدت می تواند آسیب رسان نیز باشد.  با این حال باید نیاز کاربری خود را دقیقا مشخص کنید و بر اساس آن برای شارژ یا تعویض کارتریج تصمیم درستی داشته باشید. تمامی این موارد و بسیاری نکات دیگر هم در آموزش شارژ کارتریج پرینتر اچ پی به شما کاربران آموزش داده خواهد شد.

مشکالات متداول پس از تعمیر شارژ پرینتر اچ پی

مشکلاتی که ممکن است پس از شارژ کارتریج بوجود آید و کارشناس شارژ می بایست آنها را رفع کند عبارتند از:

 • کاغذ پس از فرمان چاپ بصورت کاملا سفید خارج میشود.
 • کارتریج کاغذ را کثیف می کند.
 • پرینتر در هنگام چاپ خطا و هشدار کارتریج می دهد.
 • قرار دادن کارتریج در دستگاه سبب خاموشی دستگاه می شود.
 • کارتریج شارژ شده در یک پرینتر تک کاره بخوبی پاسخگوست لیکن در پرینتر سه و چهارکاره بسیار کم رنگ است.
 • از قسمتی از صفحه چاپ گرفته نشود.
 • صفحه دارای خطوط ناخواسته باشد.
 • چاپ صورت گرفته کم رنگ است.
 • رنگها با یکدیگر تداخل داشته باشند.
 • صفحه دارای پس زمینه است.
 • کارتریج دارای صدای ناهنجار است.
شارژ کارتریج پرینتر اج پی

شارژ کارتریج پرینتر اج پی

کارتریج و عملکرد آن

کارتریج یا تونر همان منبع تأمین رنگ در پینترها است.  بسته به نوع دستگاه چاپ، تعداد تونر و رنگ موجود در آنها متفاوت است.  به عنوان مثال پرینتر های جوهر افشان امروزی دارای چهار تونر مجزا و طبیعتاً چهار رنگ جدا از یکدیگرند. این رنگ ها عبارتند از: cyan (آبی)، magenta (قرمز) و‌ (yellow) زرد که به همراه این موارد رنگ مشکی نیز وجود دارد. چاپگرهای جوهر افشان به وسیله پاشیدن قطرات ریز جوهر روی یک صفحه کاغذ از طریق منافذ ریزی که در هد وجود دارد، باعث به وجود آمدن تصاویر سیاه و سفید و رنگی با کیفیت مناسب می‌شود.

در سری قدیم چاپگرهای جوهرافشان، کارتریج‌های سه رنگ اصلی به یکدیگر متصل بودند و در صورت تمام شدن یکی از رنگ‌ها شما مجبور به تعویض هر سه رنگ  ولی در پرینتر های اچ پی امروزی، محل قرار گیری هر کارتریج از کارتریج دیگر جداست. شما کاربران گرامی در صورت نیاز به خدمات مرتبط با شارژ کارتریج می توانید به مرکز تعمیر و شارژ کارتریج پرینتر اچ پی مراجعه فرمائید.

خدمات مرکز شارژ کارتریج پرینتر اچ پی عبارتند از:

 • سرویس تخصصی کلیه قطعات کارتریج جهت بهینه سازی عملکرد دستگاه و کاهش استهلاک قطعات
 • تعمیر و تعویض قطعات مصرفی کارتریج ها جهت کاهش هزینه مصرفی
 • بروز رسانی قطعات و کیت های کارتریج در صورت ارائه از سوی کمپانی های سازنده جهت رفع اختلالات
 • نصب و تنظیمات تجهیزات جانبی از جمله نرم افزار درایور در مرکز شارژ کارتریج اچ پی
 • نصب و تنظیمات تجهیزات جانبی از جمله ماژول های جانبی در مرکز شارژ کارتریج اچ پی
 • مشاوره و راهنمایی مصرف کنندگان در خصوص عملکرد پرینترها و کارتریج ها و نگهداری آنها
 • سرویس های زمانبندی شده دوره ای کارتریج در مرکز شارژ کارتریج اچ پی
 • حذف و نصب مجدد نرم افزار درایور پرینتر جهت برطرف نمودن اختلالات موجود در مرکز شارژ کارتریج پرینتر اچ پی
 • ارائه گزارش در خصوص صحت عملکرد و کارکرد تجهیزات و جزئیات مربوط به کارتریج و کلیه مواد مصرفی چاپ
 • انجام آزمایشات جامع جهت تست کلیه قطعات و کارکرد آنها در کارتریج
 • تعمیر کارتریج جوهرافشان
 • تعمیر کارتریج لیزری سیاه و سفید و رنگی در مرکز شارژ کارتریج اچ پی
 • تعمیر کارتریج لیزری رنگی در مرکز شارژ کارتریج اچ پی
 • تعمیر کارتریج قابل حمل در مرکز شارژ کارتریج پرینتر اچ پی
 • تعمیر کارتریج های اچ پی
 • تعویض کارتریج چاپگر اچ پی

تعویض کارتریج پینتر اچ پی به دلیل مصرفی بودن این بخش از دستگاه،  هر از چند گاهی می بایست اجرا شود.  زمان اجرای این کار بسته به نوع دستگاه و مدل آن متفاوت می‌باشد.  به طور مثال پرینتر های سیاه و سفید لیزری معمولاً پس از چاپ ۲ هزار صفحه،  به شارژ و یا تعویض کارتریج نیاز دارند.  حال آنکه این زمان در پرینتر های رنگی کمتر و سریع تر است.

بسیاری از مشتریان، به اشتباه، تصور می کنند که اگر ماهی یک یا دو برگ چاپ رنگی از پرینتر بگیرند، حداقل تا دو سال نیازی به شارژ و یا تعویض کارتریج پرینتر اچ پی نخواهند داشت. این در حالی است که شارژ و تعویض کارتریج پرینتر اچ پی ارتباطی به این موضوع نداشته و اگر از پرینر های رنگی حداقل دوبار در هفته استفاده نشود جوهر آنها خشک شده و شارژ آنها بی نتیجه خواهد شد. در نتیجه بهتر است هم در مورد میزان استفاده از این دستگاه و هم در مورد زمان تعویض کارتریج پرینتر دقت لازم را داشته باشید.

شارژ کارتریج پرینتر اج پی

شارژ کارتریج پرینتر اج پی

انواع کارتریج

اگر از کاربران همیشگی دستگاه‌های پرینتر باشید حتما می‌دانید که کارتریج های امروزی در دو نوع لیزری (لیزری رنگی و لیزری مشکی) و جوهری تولید می‌شوند. اما تفاوت این دو نوع کارتریج در چیست؟ تفاوت این دو کارتریج به نوع پرینتری مرتبط است که در آن استفاده شوند.  به عبارتی بهتر کارتریج لیزری برای استفاده در پرینترهای لیزری و کارتریج جوهرافشان برای استفاده در پرینترهای جوهرافشان میباشد.

همان طور که می‌دانید چاپگرهای جوهرافشان، کار چاپ اسناد را با جوهر و پرینترهای لیزری این کار را با پودر و به اصطلاح تونر انجام می‌دهند. این مواد مصرفی یعنی تونر و جوهر در محفظه ای به نام کارتریج قرار می‌گیرند. همانطور که می‌دانید میزان بازدهی کاتریجها ارتباط مستقیمی با سطح پوشش چاپ، دارد.

به همین دلیل متخصصین تعمیرات پرینتر توصیه می کنند برای چاپ اسناد غیرمهم، از سطح کیفی پایین چاپ استفاده شود. این کار کمک می‌کند تا به عمر مفید کارتریج افزوده شود و  دستگاه شما در بازه زمانی طولانی تری به شارژ کارتریج نیاز داشته باشد.

بنابراین بهتر است در استاندارهای نامه نگاری سازمان ها و ادارات فونتهای ظریف‌تری استفاده کرد. (به طور مثال در متون تایپی خود، فونت های کوچکتر نظیر تهران را جایگزین فونتهایی نظیر تیتر، رویا و نازنین نمایید.) این کار با صرفه جویی در تعداد صفحات چاپ شده کمک می کند تا تعداد صفحات قابل چاپ توسط کارتریج افزیش یابد.

در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با شارژ کارتریج توصیه می‌شود صرفاً به مراکز مجاز و تخصصی ارائه دهنده خدمات مرتبط با تجهیزات چاپ نظیر اچ پی سرویس مراجعه فرمائید.

شارژ کارتریج پرینتر لیزری

کارتریج های لیزری همان طور که از نام آنها پیداست برای چاپگر های لیزری مورد استفاده قرار می گیرند. این کارتریج ها برای تأمین رنگ پرینتر از پودر مخصوصی به نام تونر استفاده می کنند. کارتریج لیزری در پرینترهای سیاه و سفید، به صورت تک رنگ (مشکی) یا مونوکروم در بازار ها موجود می‌باشد.

برای پرینترهای لیزری رنگی معمولا ۴ عدد کارتریج لیزری استفاده میشود، که شامل تونرهای رنگی مشکی، آبی، قرمز و زرد می‌شود. کلیه سرویس های مرتبط با شارژ و تعویض کارتریج چاپگر (لیزری سیاه و سفید و رنگی) توسط تکسین های بخش شارژ و تعمیر کارتریج چاپگر ارائه می شود.

شارژ کارتریج اچ پی

کارتریج دستگاه لیزری اچ پی مدل M404dw

شارژ کارتریج پرینتر جوهرافشان

کارتریج های جوهرافشان، از جوهری که به شکل مایع هستند و برای تأمین رنگ پرینتر استفاده می کند. کارتریج های جوهر افشان همانگونه که از عنوان آنها پیداست برای پرینتر های جوهر افشان مورد استفاده قرار میگیرند. کارتریج پرینترهای جوهرافشان در رنگ های مشکی، آبی، قرمز و زرد موجود است. در سري قديم چاپگرهاي جوهرافشان، كارتريج‌هاي سه رنگ اصلي به يكديگر متصل بودند و در صورت تمام شدن يكي از رنگ‌ها شما مجبور به تعويض هر سه رنگ بوديد. ولي در چاپگرهای امروزی، محل قرار گیری هر کارتریج از کارتریج دیگر جدا شده میباشد. کلیه سرویس های مرتبط با شارژ کارتریج پرینتر جوهر افشان اچ پی توسط متخصصین نمایندگی ارائه می شود.

نکته‌ای که در باب استفاده بهینه از جوهر پرینتر وجود دارد، این است که حتما به هنگام تعویض هد (در چاپگرهایی که هد و کارتریج به صورت مجزا طراحی شده اند) و به هنگام تعویض و شارژ کارتریج (در پرینترهایی که هد و کارتریج به صورت مجتمع طراحی شده است) دستور Print head alignment را اجرا کنید.

علاوه بر این از موفقیت آمیز بودن این چاپ با مشاهده عبارت Alignment successful بر روی نمایشگر چاپگر اطمینان حاصل فرمائید. پرینترهای جوهرافشان نسبتاً با قیمت مناسب در بازار موجد میباشند. ضمن آن که چندکاره نیز هستند (هم پرینتر رنگی، هم اسکنر و هم دستگاه کپی). نکته منفی این دستگاه ها، جوهر مصرفی شان است که نسبتاً قیمت بالایی دارند، لذا اکثر توجهات بجای حفظ و نگهداری از پرینترها، به کارتریج‌ آنها معطوف میباشد.

کارتریج پرینتر اچ پی جوهرافشان

کارتریج پرینتر اچ پی جوهرافشان

چیپست کارتریج

مورد دیگری که کاربران پرینترهای گوناگون بهتر است اطلاعاتی هر چند اندک درباره‌ی آن داشته باشند، چیپست کارتریج می‌باشد. چیپست کارتریج با نام‌های دیگری چون «چیپ» یا «چیپ ست» نیز یاد می‌شنود، تراشه‌ای ظریف از جنس سیلیکون (silicon) میباشند. وجود چیپست کارتریج سبب میشود تا با به حد نصاب رسیدن تعداد برگه‌های چاپ شده، کاربر مجبور به خرید کارتریجی نو شود و قادر به شارژ مجدد آن نباشد. البته در طول سالهای اخیر، برخی از شرکت‌های پشتیبان، اقدام به تولید چیپست‌های نو کرده‌اند.

وجود چیپست های نو سبب می‌شود تا کاربران به جای تعویض کارتریج، اقدام به تعویض چیپست کنند. چیپست کارتریج با توجه به مدلهای متنوع موجود از پرینتر و دستگاه‌های کپی، در انواع مختلفی تولید و عرضه شده‌اند که عبارت است از: چیپست کارتریج درام، چیپست کارتریج رنگی، چیپست کارتریج سیاه و سفید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در ارتباط با شارژ کارتریج و سایر خدمات مرتبط با این بخش از پرینتر می‌توانید با تکنسین های ما در نمایندگی پرینتر اچ پی تماس حاصل فرمائید.

تعمیرات پرینتر اچ پی

تعمیرات چاپگر اچ پی در این مرکز بر روی تمامی چاپگر های  اچ پی اعمال شده و شامل تمامی اشکالات تخصصی و غیرتخصصی احتمالی ایجاد شده در این دستگاه میباشد. به بیانی دیگر در این مرکز موارد تعمیراتی انجام شده محدود به مدل خاصی از پرینتر نیست و تمامی مدلهای پرینتر اعم از جوهری، لیزری و …  البته سایر خدمات مربوط به این دستگاه ها از جمله شارژ کارتریج پرینتر اچ پی را دربر میگیرد. شما کاربران گرامی می توانید در صورت بروز هر گونه نقص تخصصی و غیرتخصصی با مرکز تعمیر پرینتر اچ پی تماس گرفته و خواستار مشاوره راهنمایی از کارشناسان این مرکز باشید.

در موارد غیرتخصصی، تکنسین های ما راهکارهایی جهت تعمیرات پرینتر اچ پی دستگاه به شما ارائه خواهند داد تا نیازی به حمل دستگاه و تحویل آن به تعمیرگاه نباشد و اشکالات ایجاد شده به صورت تلفنی رفع شود. در موارد تخصصی و اشکالات فنی شدید، شما می توانید دستگاه خود را به این مرکز تحویل داده و پس از طی فرآیندهای تعمیر، آن را به صورت صحیح و سالم، گردگیری شده و بی هیچ عیب و نقصی دریافت کنید.

واحدهای تعمیرات اچ پی

نمایندگی اچ پی یکی از شرکت های فعال در ارائه خدمات تخصصی مرتبط با تعمیرات اچ پی است که به دلیل در اختیار داشتن پیشرفته ترین تجهیزات و همکاری با جمعی از زبده ترین کارشناسان این حوزه موفق به کسب موفقیت های بسیار در این زمینه گشته اند. یکی از بزرگترین افتخارات کسب شده توسط این مرکز این است که در طی سالهای اخیر و بر اساس نظرسنجی های انجام شده به عنوان برترین مجموعه ارائه دهنده خدمات از سوی کاربران مورد تایید قرار گرفته است.

حاصل این موفقیت حصول تکریم کاربرا در تمامی سالهای فعالیت و احترام به این اصل بوده، که «همیشه حق با مشتری است». خدمات ارائه شده در نمایندگی اچ پی محدود به دستگاهی خاص نیست و شامل تمامی تولیدات اچ پی است.

mahya

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *