منوی دسته بندی

تعویض باتری لپ تاپ اچ پی

تاریخ انقضای باتری لپ تاپ اچ پی

یکی از مهمترین قطعات موجود در لپ تاپ‌های اچ پی باتری ان است که با گذشت زمان شما عزیزان به تعویض باتری لپ تاپ اچ پی یا تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی نیاز پیدا می‌کنید. تعویض باتری لپ تاپ hp یا تعمیر باتری لپ تاپ hp یک امر اجتناب ناپذیر است. اما شما می‌توانید با رعایت برخی نکاتی که مرکز تعمیر لپ تاپ اچ پی iranianhp پی در ادامه این مقاله برای شما منتشر نموده این امر را در بازه‌های زمانی طولانی تر انجام بدهید. پس در ادامه با ایرانیان اچ پی بهترین نمایندگی hp همراه باشید که تمامی اطلاعات مورد نیاز در رابطه با باتری لپ تاپ hp را در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

تعویض باتری لپ تاپ اچ پی

تعویض باتری لپ تاپ hp

با این که اولویت تیم تعمیرات لپ تاپ اچ پی در مرکز ایرانیان اچ پی تهران بر تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی می‌باشد ، گاهی امکان انجام این کار وجود ندارد. درواقع بعضی مشکلات باتری‌های لپ تاپ اچ پی به گونه ای می‌باشد که راهی جز تعویض باتری لپ تاپ اچ پی برای شما باقی نمی‌گذارد. تعویض باتری لپ تاپ اچ پی در مدل‌های قدیمی که درب پشتی آنها باز می‌شود کار راحتی می‌باشد .

تعویض باتری لپ تاپ اچ پی

اما لپ تاپ‌های جدید اچ پی باید با استفاده از ابزار مخصوصی باز شوند و امکان دارد شما نتوانید باتری آنها را تعویض کنید. بهتر است در این شرایط از کارشناسان تعمیر لپ تاپ اچ پی کمک بگیرید تا با استفاده از ابزار مخصوص و قطعه اورجینال، باتری را تعویض کنند.

تعویض باتری لپ تاپ اچ پی

مراحل تعویض باتری لپ تاپ اچ پی

تعویض باتری لپ تاپ اچ پی در نمایندگی hp به صورت زیر می‌باشد.

یافتن محل باتری در لپ تاپ اچ پی و تخلیه کامل باتری فعلی.

خاموش کردن لپ تاپ اچ پی و قطع کردن شارژر.

باز کردن بخش باتری لپ تاپ اچ پی، احتمالا بسته به نوع لپ تاپ اچ پی شما برای دسترسی به باتری، قطعات دیگر جدا شوند.

مراحل تعویض باتری لپ تاپ اچ پی

برداشتن باتری قدیمی لپ تاپ اچ پی با دقت که هیچ قطعه‌ی دیگری را به همراه آن برداشته نشود.

نصب باتری جدید در جای قبلی آن در لپ تاپ اچ پی .

قرار دادن قطعات در جای خود، بستن درب باتری و روشن کردن لپ تاپ اچ پی.

شارژ نمودن باتری جدید تا زمانی که سطح آن به ۱۰۰ درصد برسد.

لازم به ذکر است که این مراحل برای هر لپ تاپ اچ پی احتمالا کمی متفاوت باشد. همچنین، امروزه اکثر مدهای لپ تاپ اچ پی دارای باتری قابل دسترس نیستند ولازم است برای دسترسی به باتری لپ تاپ اچ پی توسط کارشناسان  باز شود.

نصب باتری لپ تاپ HP

تعویض باتری لپ تاپ اچ پی اچ پی چه مقدار زمان می‌برد؟

عموماً زمان تعویض باتری لپ تاپ اچ پی اچ پی از سوی خود دستگاه به کاربر اعلام می گردد. از سوی دیگر، هنگامی که عمر باتری به انتها رسید، کاربر متوجه می‌شود که ظرفیت باتری به اندازه گذشته نیست. برای مثال اگر ۳ ماه قبل می‌توانست ۴ ساعت با باتری کار کند، اکنون این میزان به ۳۰ دقیقه کاهش یافته است. در زمانی که که ویندوز تشخیص داده است که ظرفیت باتری، به کمترین میزان رسیده، به طور خودکار به کاربر هشدارهای لازم را می‌دهد.

اگر کنجکاوید تا بدانید که میزان ظرفیت باتری لپ‌تاپ‌تان تا چه اندازه کاهش یافته است، می‌توانید از نرم‌افزار BatteryInfoView استفاده کنید. این نرم افزار به شما نشان خواهد داد که ظرفیت باتری لپ تاپ اچ پی شما در حال حاضر به چه میزان است. در یک وضعیت فرضی اگر ظرفیت باتری دستگاه در ابتدا ۸۶,۵۸۰ میلی‌وات ساعت بوده است احتمالا حال ظرفیت کامل آن ۶۱,۲۶۱ میلی‌وات ساعت شده باشد.

مدت زمان تعویض باتری لپ تاپ اچ پی

به زبان ساده‌تر، این باتری می‌تواند ۷۰٫۸ درصد از آن‌چه که در روز اول توان داشته، انرژی ذخیره نماید.

بنابراین بهتر می‌باشد به اخطارهای ویندوز که مرتبط با باتری لپ تاپ اچ پی هستند دقت کنید. به ویژه اگر دو سه سالی از خرید لپ تاپ اچ پی تان می گذرد و احتمال خرابی باتری لپ تاپ اچ پی تان را می دهید. نمونه هشدار ویندوز در ارتباط با زمان تعویض باتری لپ تاپ اچ پی اچ پی را در بخش زیر مشاهده می نمایید.

تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی

راهکارهایی برای تشخیص مشکل باتری اچ پی

باتری لپ تاپ hp

چه زمانی بفهمیم به تعویض باتری لپ تاپ اچ پی نیاز داریم؟

شاید این سوال را بپرسید که از کجا معلوم نیاز به تعویض باتری لپ تاپ اچ پی دارید و مشکل از باتری است، در ادامه می خواهیم چند نکته را خدمت شما عرض کنیم که کمک بیاری به شما می کنند تا این مسئله را راحت تر متوجه بشوید و اقدام به تعویض باتری لپ تاپ اچ پی بنمایید .

تاریخ انقضای باتری لپ تاپ اچ پی

تاریخ انقضای باتری لپ تاپ اچ پی

عمولا باتری های لپ تاپ اچ پی، دارای تاریخ انقضاء هستند و پس از گذشتن تاریخ انقضای آنها، نمی توانید کارآیی مناسبی را از باتری دریافت کنید و باید اقدام به تعویض باتری لپ تاپ اچ پی کنید.اگر باتری لپ تاپ اچ پی شما داخلی نیست، به راحتی می توانید آن را از لپ تاپ اچ پی جدا کرده و قسمت تاریخ انقضای آن را بررسی کنید و اگر هم در داخل لپ تاپ اچ پی قرار دارد، یا خودتان و یا یک تعمیرکار کامپیوتر باید لپ تاپ اچ پی را باز کرده و تاریخ انقضای باتری لپ تاپ اچ پی را چک کند تا متوجه شود که مشکل از باتری است یا خیر.

کم شدن زمان ماندگاری باتری

احتمالا در ابتدای خرید لپ تاپ اچ پی، بتوانید ساعت ها بدون اتصال لپ تاپ اچ پی به برق با آن کار کنید و مشکلی در این زمینه نداشته باشید. اما زمانی که باتری لپ تاپ اچ پی دچار مشکل می شود، معمولا در زمان بسیار کمی لپ تاپ اچ پی خاموش می شود و نمی توانید ساعت‌های زیادی از آن استفاده کنید یا احتمالا در هنگام کار با لپ تاپ اچ پی، متوجه شوید که به صورت ناگهانی باتری لپ تاپ اچ پی خالی می شود و نمی توانید از آن استفاده کنید، در این زمان می توانید مطمئن شوید که نیاز به تعویض باتری لپ تاپ اچ پی دارید.

شارژ نشدن باتری لپ تاپ اچ پی

این موضوع می تواند به دلیل خرابی سوکت شارژ لپ تاپ اچ پی هم باشد اما اگر بدون باتری می توانید به راحتی از لپ تاپ اچ پی استفاده کنید و مطمئن هستید که سوکت شارژ لپ تاپ اچ پی مشکلی ندارد، احتمالا شارژ نشدن باتری لپ تاپ اچ پی به خاطر خرابی باتری باشد و نیاز به تعویض باتری لپ تاپ اچ پی داشته باشید.تا به اینجا گفتیم که چطور می توانید متوجه شوید که باتری لپ تاپ اچ پی شما نیاز به تعویض دارد و خراب شده است. حالا می خواهیم به سراغ این موضوع برویم که برای خرید باتری لپ تاپ اچ پی و تعویض آن، باید چه نکاتی را رعایت کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی

تعمیر باتری لپ تاپ hp

تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی اچ پی یکی از رایج ترین خدماتی‌ست که نمایندگی لپ تاپ اچ پی اچ پی ارائه میدهد. باتری لپ تاپ اچ پی از مهم ترین بخش های سخت افزاری قرار گرفته در لپ تاپ اچ پی اچ پی می‌باشد که هر گونه خرابی در آن میتواند دردسر آفرین باشد. کارشناسان حاضر در این نمایندگی با بررسی میزان خرابی دستگاه، ترفندهای لازم جهت تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی hp را بر روی دستگاه پیاده میکنند. در صورتی که آسیب وارده به باتری قابل جبران نباشد، گزینه ی مطمئن تعویض باتری برای بازیابی سلامت لپ تاپ اچ پی، مورد بررسی قرار میگیرد.

مراحل تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی

زمانی که دستگاه خود را برای تعمیر باتری به مرکز تعمیر لپ تاپ اچ پی اچ پی بسپارید، مجموعه ای اقدامات از عیب یابی تا تست انجام می شود. اما اگر بخواهید بدانید در فرآیند تعمیر دقیقاً چه اتفاقی رخ می دهد، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

جدا کردن باتری: کارشناسان  ابتدا باید باتری را از لپتاپ جدا کند.

مراحل تعویض باتری لپ تاپ hp

پاکسازی باتری: پس از آن با استفاده از الکترونیک کلینر آن را پاکیزه خواهد کرد.

چک کردن پایه های باتری: در مرحله بعدی بررس خواهد کرد که آیا پایه های باتری لپ تاپ اچ پی شما سالم هستند یا خیر.

تست باتری: سپس کارشناس با استفاده از یک ولت سنج، ولتاژ باتری را حدوداً هر 15 دقیقه تست می کند تا ببیند آیا باتری شارژ می شود یا خیر. اگر باتری شارژ نشود، سلول های آن را عیب یابی می کند. در صورت نیاز سلول ها تعویض خواهند شد یا با شوک الکتریکی که به باتری وارد می شود تعمیر می‌شود.

مراحل تعویض باتری لپ تاپ اچ پی

نصب دوباره باتری: کنسین پس از تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی، آن را دوباره نصب می کند

شارژ باتری: پس از نصب دوباره باتری، کارشناسان لپ تاپ اچ پی را به برق وصل خواهد کرد تا کاملا شارژ شود.

تست باتری: پس از شارژ کامل باتری، دوباره ولتاژ تست خواهد شد تا مشخص شود تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی موفقیت آمیز بوده است یا خیر.

مراحل تعویض باطری لپ تاپ اچ پی

هزینه تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی

هزینه تعمیرات باتری لپ تاپ اچ پی اچ پی ، به نوع تعمیر مورد نیاز بستگی دارد. چنانچه مشکل با شوک الکتریکی حل شود هزینه آن کمتر از زمانی می‌باشد که کارشناسان تشخیص دهد سلول ها نیاز به تعویض دارند. به همین دلیل نمی‌توان قیمت مشخصی برای هزینه ها اعلام کرد. در صورتی که لپ تاپ اچ پی اچ پی شما با مشکلات شارژدهی و برق رسانی روبرو است، باید برای تعمیر باتری با نمایندگی لپ تاپ اچ پی اچ پی تماس برقرا کنید و هزینه را از اپراتورها جویا بشوید.

هزینه تعویض باتری لپ تاپ اچ پی

صفر تا صد اطلاعات مورد نیاز در رابطه با باتری های لپ تاپ اچ پی

انواع باتری لپ تاپ اچ پی

نیروی الکتریسیته مورد نیاز لپ تاپ اچ پی ها با استفاده از باتری هایی فراهم می شود که در درون آنها تعبیه شده است. باتری های موجود در لپ تاپ اچ پی ها برای حفظ ساعت اصلی سیستم و برای حفظ اطلاعات ذخیره شده در حافظه CMOS بر روی مادربرد هستند. برخلاف کامپیوترهای دسک تاپ، باتری لپ تاپ اچ پی قابل حمل بوده و یک لپ تاپ اچ پی می تواند تنها با استفاده از باطری ها کار کند. در حال حاظر تمامی لپ تاپ اچ پی های جدید از باطری های لیتیوم یونی استفاده می کنند.

انواع باتری لپ تاپ hp

 دیگر باتری های مورد استفاده در لپ تاپ اچ پی عبارتند از:

  • باتری لیتیوم یون (Li-ion)
  • باتری نیکل کادمیوم (Ni-Cd)
  • باتری نیکل متال هیدرید (Ni-MH)
  • باتری لیتیوم پلیمری(li-pol)
  • باتری هوشمند (Smart Battery)

شما کاربران گرامی در صورت علاقه و تمایل می توانید با پیگیری مطالب این سایت با انواع باتری لپ تاپ اچ پی و دیگر محصولات مرتبط این حوزه آشنا شوید. بعلاوه در صورت نیاز به خدمات مرتبط با ترمیم، احیا، بهسازی و تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی می توانید به مرکز تعمیرات لپ تاپ اچ پی iranianhp  پارت تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی مراجعه نمایید.

سلول باتری لپ تاپ اچ پی

سلول در باطری چیست؟

مجموع چند باطری کوچک باطری اصلی لپ تاپ اچ پی را تشکیل می دهد که به آنها سلول (Cell) گفته می‌شود؛ به‌طور مثال یک باطری 6 سلولی، در خودش 6 باطری کوچک‌تر دارد. ولی این باطری ها باید به شکلی در مدار قرار بگیرند که جریان و ولتاژ مناسب را تأمین بکنند. پس برای آنکه در باطری‌ها به جریان و ولتاژ بیشتر رسید، مدار آن را به صورت سری – موازی می بندند. در همان باطری 6 سلولی، 3 باطری در 2 ردیف قرار گرفته‌اند.

تعمیر سلول یاتری لپ تاپ اچ پی

گاهی اوقات برای یک لپ تاپ اچ پی یک یا دو نوع باطری وجود دارد که تفاوت آنها در تعداد سلول‌ها است، مثلاً لپ تاپ اچ پی دل مدل N5010، باتری 6 و 9 سلولی دارد.تعداد سلول‌ها در زمان نگه‌داری شارژ با هم فرق دارند، هرچه بیشتر باشد زمان نگه‌داری نیز افزایش می یابد و در برخی مدل‌ها گاهی به دلیل وجود 3 سل بیشتر، بخشی از باطری از زیر لپ تاپ یا از پشت آن بیرون می آید.

سلول باتری لپ تاپ اچ پی

انواع باطری لپ تاپ اچ پی ازنظر تعداد سلول

باطری های لپ تاپ اچ پی با توجه به مدل، سال تولید و قیمت سیستم دارای تعداد سلول های متفاوتی هستند. از نظر تعداد سلول ها، باطری ها می توانند 3، 4، 6، 8، 9 و 12 سلولی باشند. به هر میزان تعداد سلول ها بیشتر باشند، ظرفیت باطری نیز بیشتر خواهد شد.

توان باطری در لپ تاپ اچ پی ها

پارامتر سنجش توان باطری وات بر ساعت یا (whr) می‌باشد که روی تمام باطری ها درج می‌شود و همچنین از این عدد می‌توان به تعداد سلول‌های باطری پی برد. به‌طور مثال یک باطری با توان 58 وات بر ساعت، 6 سلول خواهد داشت.

اجزای باطری لپ‌تاپ اچ پی

موقع خرید باید به اجزاء باتری توجه کافی داشت؛ از جمله قاب، سلول‌ها، خار، جای پیچ و سوکت.قاب مشخص‌ترین بخش باتری می‌باشد  و به‌طور کلی، همان شکل و ساختار باطری را تشکیل می‌دهد.در باطری های داخلی، خار و جای پیچ وجود دارد و در هر لپ تاپ اچ پی محل قرارگیری پیچ و خار متفاوت خواهد بود.سوکت باطری نیز همان قسمت اتصال باتری با مادربرد می‌باشد، در نوع خارجی به‌طور مشخص روی خود آن می‌باشد  و در نوع داخلی احتمالا روی باطری باشد و یا با سیم به مادربرد متصل بشود.

انواع باطری لپ تاپ اچ پی

انواع باطری های لپ تاپ اچ پی از نظر اتصال

باطری داخلی: این نوع باطری در داخل لپ تاپ اچ پی قرار دارد و برای تعویض آن باید پیچ‌های قاب لپ‌تاپ باز شوند و نوع سوکت باطری ها متفاوت از هم هستند.

باطری خارجی: این نوع باتری از نوع باطری‌های ساده برای تعویض می‌باشد و محل جای گیری آن بیرون از قاب لپ تاپ اچ پی می‌باشد. برای جداسازی آن تنها لازم می‌باشد که قفل‌های آن را باز بنمایید.

راهکارهایی که در نگهداری از باتری لپ تاپ hp به ما کمک می‌کنند

توجه به میزان شارژ باتری

نخستین اصل که جهت نگهداری از باتری لپ تاپ اچ پی می بایست به آن توجه کنیم توجه به میزان شارژ موجود در باتری است. بهتر می‌باشد حتی الامکان از اینکه شارژ باتری به صفر برسد، پیشگیری نمایید. چنانچه  شارژ باتری لپ تاپ اچ پی خالی شد هرگز  قبل از شارژ کردن آن دستگاه را روشن نکنید. معمولاً باتری های لیتیومی لپ تاپ اچ پی  ۲ تا ۳ سال عمر مفید دارند که این عمر مفید را با بکار گیری برخی تدابیر نرم افزاری می توان به دستگاه هدیه داد. البته عمر باتری به عواملی چون فناوری ساخت، شرکت سازنده باتری و … نیز بستگی دارد. در صورت نیاز به راهنمایی ها و مشاوره های تخصصی می توانید به واحد تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی مراجعه نمایید.

توجه به میزان شارژ باتری لپ تاپ اچ پی

دورنگه داشتن لپ تاپ اچ پی از گرما

دومین اصل در نگهداری از باتری لپ تاپ اچ پی آن است که لپ تاپ اچ پی در معرض دما و گرمای بالا قرار نگیرد. قرار نگرفتن در معرض دمای زیاد می تواند موجب افزایش عمر باتری لپ تاپ اچ پی شود. همیشه به آزاد بودن مسیر تهویه هوای لپ تاپ اچ پی توجه کنید و موجبات آن را فراهم سازید.استفاده از فن های لپ تاپ اچ پی که با USB کار می کنند اگرچه دستگاه را خنک می کنند اما مصرف باتری لپ تاپ اچ پی را به شدت زیاد خواهد کرد و عمر باتری کم می‌کند. در صورت نیاز به خدمات مرتبط با بهسازی و احیاء این قطعه می توانید به واحد تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی مراجعه نمایید.

بروز رسانی درایوها و نرم افزارهای لپ تاپ اچ پی

اصل دیگری که در نگهداری از باتری لپ تاپ اچ پی می توان به آن اشاره کرد، بروزرسانی مرتب درایوها و نرم افزارهای لپ تاپ اچ پی است. ورژن‌های نوین نرم افزاری، برای این تولید می شوند که بهینه سازی بیشتری در سیستم ایجاد بنمایند. بنابراین به روز کردن این دو بخش می تواند در مصرف باتری لپ تاپ اچ پی اثرگذار باشد.برای این کار لازم است به کنترل پنل و بخش windows Update بروید و در آن فهرستی از بروزرسانی های موجود را نظاره بنمایید . این کار نقش مؤثری در کاهش مصرف باتری لپ تاپ اچ پی و به تبع آن افزایش عمر مفید این قطعه دارد. خدمات مرتبط با این بخش در واحد تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی ارائه می شود.

بروزرسانی درایورها در لپ تاپ اچ پی

جداسازی دستگاه های جانبی از لپ تاپ اچ پی

توصیه دیگر جهت نگهداری از باتری لپ تاپ اچ پی جداسازی دستگاه های جانبی از این دستگاه است. وب کم ها، دستگاه های وصل شده به USB، کارت های بی سیم PC، حتی ماوس  و… در افزایش مصرف باتری نقش دارند و جداسازی آنها می تواند در کاهش مصرف باتری لپ تاپ اچ پی مؤثر باشد. (اگر از آندسته کاربرانی هستید که کار با تاچ لپ تاپ اچ پی برای شما دشوار نیست، می توانید به جای ماوس از تاچ لپ تاپ اچ پی استفاده کنید).

همچنین گزینه های ارتباط بی سیم مانند بلوتوث و WiFi هم می توانند در کاهش طول عمر باتری موثر باشند. علاوه بر آن توصیه می شود زمانی که به شارژ باتری لپ تاپ اچ پی نیاز دارید ارتباط هدفون های بی سیم یا WiFi را با دستگاه قطع بنمایید. در هر حال در صورت بروز هر گونه خطا و اشکال در این قطعه می توانید به واحد تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی مراجعه کرده و تخصصی ترین سرویس های مرتبط را دریافت نمایید.

جداسازی دستگاه‌های جانبی از لپ تاپ اچ پی

چه نکاتی را در نگهداری از باتری‌های لپ تاپ اچ پی باید رعایت کنیم؟

چگونه از خرابی باتری لپ تاپ

چگونه از خرابی باتری لپ تاپ اچ پی خود جلوگیری بکنیم

لپ تاپ اچ پی خود را از گرما دور کنید.

تا حد امکان، لوازم و دستگاه های جانبی را از دستگاه خود، جدا کنید.

جلوگیری از به صفر رسیدن باتری لپ تاپ اچ پی.

نرم افزارها و درایور های لپ تاپ اچ پی خود را به روز رسانی کنید.

برنامه هایی که در  پس زمینه بیهوده فعال هستند را ببندید.

کاهش نور پس زمینه تا حد امکان.

چگونه از خرابی باتری اچ پی جلوگیری کنیم

برنامه‌هایی که به طور اتومایک در پس زمینه فعال هستند را ببندید.

در صورتی که برایتان ممکن است از آداپتور ac به جای باتری استفاده کنید.

اقدامات لازم جهت تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی hpدر اسرع زمان.

از کابل و شارژ مرغوب و اورجینال استفاده بنمایید.

استفاده از حالت Hibernate به جای Sleep.

دلایل خرابی باتری لپ تاپ اچ پی

دلایل خرابی باتری لپ تاپ اچ پی

باتری لپ تاپ اچ پی به دلایل مختلفی آسیب دیده و از کار می افتد یا عملکرد آن مختل می شود. استفاده از شارژرهای متفرقه، یکی از دلایل اصلی خرابی باتری است که بسیاری از کاربران، توجهی به آن ندارند. اگر پریزی که شارژر را به آن وصل می کنید ایراد داشته باشد، احتمال آسیب دیدگی باتری بالاست. نوسانات برق هم عامل دیگری هستند که موجب خرابی باتری لپ تاپ اچ پی و حتی سوختن آن می شود. البته باید به این مسئله هم توجه داشت که باتری لپ تاپ اچ پی، عمر مشخصی داشته و پس از مدتی، روند فرسودگی و اصطحلاک آن شروع می شود. کارشناسان توصیه می کنند که پیش از پایان عمر مفید این قطعه، به فکر تعویض باتری لپ تاپ اچ پی اچ پی و سایر برندها باشید.

تست باتری لپ تاپ اچ پی

تست باتری لپ تاپ اچ پی

همانطور که گفته شد، باتری لپ‌تاپ‌ها عمر دائمی ندارند اما می‌توان با بررسی و نظارت بر سلامت‌ آن‌ها در افزایش طول عمرشان کوشید و کمتر نیاز به تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی اچ پی پیدا کرد. برخی از روش های تست باتری لپ تاپ اچ پی اچ پی ، در ویندوز لپ تاپ اچ پی قابل اجرا هستند. برای این کار کافی است به شکل زیر عمل بنمایید:

تست باطری لپ تاپ اچ پی

ابتدا در محیط ویندوز کلیدهای ترکیبی Win+R بر روی آن کلیلک کنید تا پنجره‌ی Run باز شود. سپس در محیط Run عبارت CMD را وارد بنمایید و Enter بزنید. حالا در محیط خط فرمان دستور زیر را وارد کنید: batteryreport/ powercfg این مرحله گزارشی مبنی بر سلامت باتری نمایش داده خواهد شد. این گزارش حاوی اطلاعات دقیقی از جزئیات باتری، ظرفیت ذخیره‌سازی و طول عمر تقریبی باتری می‌باشد  که می‌تواند بسیار مفید باشد.

نمایندگی hp

نمایندگی اچ پی

ایرانیان اچ پی بهترین نمایندگی hp در تهران است که نمایندگی محصولات مختلف این شرکت از جمله نمایندگی لپ تاپ اچ پی، نمایندگی کامپیوتر اچ پی، نمایندگی سرور اچ پی و نمایندگی دیگر محصولات این شرکت را بر عهده دارد. شما عزیزان می‌توانید در این نمایندگی hp از خدمات از جمله خرید، تعمیر عیب یابی وغیره بهره‌مند بشوید. برای بر خورداری از خدمات نمایندگی hp شرکت ایرانیان اچ پی کافیست تنها با کارشناسان این مرکز ارتباط برقرار کنید یا به صورت حضوری به نمایندگی اچ پی مراجعه کنید.  

نمایندگی لپ تاپ hp

ایرانیان اچ پی یکی از بهترین مراکزی است که به عنوان نمایندگی لپ تاپ اچ پی فعالیت می‌کند. از جمله خدماتی که در این نمایندگی hp به شما عزیزان ارائه می‌شود می‌توان به خدمات تعمیرات لپ تاپ اچ پی، فروش لپ تاپ hp و راهنمایی شما عزیزان در رابطه با انواع مسائل مربوطه اشاره نمود. 

نمایندگی لپ تاپ اچ پی

تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ اچ پی

لپ تاپ های اچ پی یکی از بهترین لپ تاپ‌های تولید شده در جهان هستند. این لپ تاپ‌ها دارای باتری‌های با کیفیتی هستند اما با توجه به کیفیت فوق العاده این باتری‌ها لپ تاپ‌های اچ پی با گذشت زمان یا رعایت نکردن نکات ذکر شده شما عزیزان به تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی یا تعویض باتری لپ تاپ اچ پی نیاز پیدا خواهید کرد. بهترین کار در زمان مواجه با مشکل در لپ تاپ‌های اچ پی مراجعه به نمایندگی hp یا مراکز تعمیر لپ تاپ اچ پی می‌باشد که ایرانیان اچ پی بهترین گزینه می‌باشد.

سوالات متداول

استفاده مداوم از شارژر برای طولانی مدت می‌تواند سرعت کاهش ظرفیت باتری را افزایش دهد.

عدم شارژ کامل یا تخلیه کامل باتری، اجتناب از گرمای شدید و استفاده معقول می‌تواند عمر مفید باتری را افزایش دهد.

بهتر است باتری را هنگام استفاده از لپ‌تاپ وصل نگه داشته شود ولی برای طولانی‌مدت، درصورت استفاده از شارژر، باتری را جدا کنید.

در ویندوز یا مک، از تنظیمات مدیریت انرژی استفاده کنید و سطوح سهولت استفاده باتری را تنظیم کنید.

استفاده از پورت‌های USB-C یا Thunderbolt برای شارژ لپ‌تاپ می‌تواند به بهینه‌سازی طول عمر باتری کمک کند.

شارژ سریع مکرر ممکن است به طور نسبی برای باتری مضر باشد، اما اغلب تأثیر آن کم است.

برای نگهداری طولانی‌مدت، باتری لپ‌تاپ را در درصورتی که بالای 50 درصد شارژ دارد و در یک محیط خنک نگهداری کنید.

باتری‌های بعضی لپ‌تاپ‌ها قابل تعویض هستند، اما نه همه.

 

استفاده معقول از لپ‌تاپ، کاهش نور صفحه نمایش و تنظیمات مدیریت انرژی می‌توانند عمر باتری را افزایش دهند.

استفاده در محیط‌های خنک و استفاده از پایه‌های خنک‌کننده می‌تواند از گرمای زیاد جلوگیری کند.

تخلیه کامل و شارژ عمیق ممکن است در برخی موارد مفید باشد اما نباید به عمق بیش از حد این عملیات را تکرار کرد.

باتری را درصورت عدم استفاده به شارژ 50 درصدی شارژ کرده و در محیط خشک و خنک نگه دارید.

دور از گرما و سرما، استفاده معقول در هر دو محیط می‌تواند به عمر باتری کمک کند.

نرم‌افزارهای مدیریت باتری می‌توانند نحوه استفاده و عمر باتری را بهبود بخشند.

اصلاح و کالیبره کردن باتری‌ها به نوعی می‌تواند عمر باقی‌مانده باتری را بهبود بخشد

reza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *